SEO Danışmanı – SEO Danışmanlığı

SEO Danışmanlığı

seo danışmanıSanal alemin her geçen gün hayatımızdaki yerinin daha da fazla yer kapladığı bir dünyada yaşıyoruz. Artık internet sadece bilgisayarlarla kısıtlı kalmayıp cep telefonlarımıza kadar girmiş durumda. Bu durumun olumlu ve olumsuz neticeleri bulunsa da, değişime ayak uydurarak yeniden şekillenmek mutlak bir gereklilik gibi gözüküyor. Eski alışkanlıkları değiştirmek, bu yenilik kervanına katılmak herkesin yararına. Aksi takdirde “bîtaraf olan, bertaraf olur” sözünün bir aksini de kendi üzerimizde görebiliriz.

Evet, yeniliklere ayak uydurmanın gerekliliğinden kısaca bahsettikten sonra yazımızın ana unsurunu oluşturan SEO noktasına değinmekte fayda var. Artık hiç kimse bir ayakkabı almak için mağaza mağaza dolaşmıyor. Tek bir tıkla arama motoruna giriyor, aradığı ayakkabının modelini yazıyor ve çıkan siteler arasından en uygun fiyatlı ve en kaliteli ayakkabıyı sunan “sanal mağaza”ları ziyaret ederek siparişini tamamlıyor. Sizin de bir ayakkabı dükkanınızın olduğunu var sayarsak, firmanız için bir internet sitesi açmanız ve gerekli SEO çalışmalarını yapmanız sizin de bu pastadan pay kapmanızı sağlayacaktır. Ancak internet kullanıcılarının SERP diye adlandırdığımız arama motoru sonuçları arasında yer alan ilk 3 siteye tıklayıp, aşağıda kalan siteleri görmediği için sizin de sitenizi ilk 3 sıraya taşımanız gereklilik arz eder.

Peki bunu nasıl sağlayacaksınız? Siteniz için gerekli olan, yararlı SEO çalışmalarını nasıl ve ne tür zeminde halledeceksiniz? Bu işe siz vakıf olamadığınız için, kimi bulup da bu tür çalışmaları yaptıracaksınız? Bu sorular herkes gibi sizin de kafanızı kurcalıyorsa, cevabın oldukça basit olduğunu ifade etmemiz gerekir: SEO Danışmanları

SEO Danışmanı

Yıllar süren, kimi zaman hüsranla kimi zaman da başarıyla sonuçlanan SEO çalışmalarının arefesinde SEO danışmanı olacak kadar tecrübeye sahiplik yapan bu kişiler, siteniz için en doğru ve en etkili çözüm yollarını sizlere ulaştırmayı hedefler. Kimi zaman kişilerin, kimi zaman da firmaların sağladığı bu SEO danışmanlığı hizmetini satın alırken mutlaka dikkatli olmak gerekli. Kaliteli referanslara sahip olan kişi ve kişilerle çalışmalı, ve mutlaka bu kişilerle işe başlamadan önce bir sözleşme imzalanmalı. İşinin hakkını veren bir SEO danışmanıyla çalıştığınız zaman hem sizin, hem de sitenizin yüzü gülecektir. Bununla birlikte arama motorunda üst sıralara yerleşen sitenizin aldığı tıklanma oranı artacak, siparişleriniz de buna kıyasla yükseliş gösterecektir. Hatta telefonunuzun susmaması da bu SEO çalışmalarının getirdiği bir sonuçtur, ancak bu sonucun olumlu mu olumsuz mu olduğunu sizin yorumlarınıza bırakmak gerekir.

Sitenizi arama motoruna uygun, kullanıcı dostu ve hatalardan arındırmış bir kalıba sokmak için sizlerle çalışmayı arzu eden onlarca SEO danışmanı şuan sanal alem üzerinden hizmet sunmaya devam ediyor. Alternatif seçenekler çok olduğu için çalışacağınız SEO uzmanını özenle seçmenin gerekliliğini tekrardan hatırlatarak, kullanıcıya aradığını sunabilen sitelerin her zaman için Google tarafından el üstünde tutulduğunu bildirmek isteriz.

6 Replies to “SEO Danışmanı – SEO Danışmanlığı”

 1. tercüme büroları says:

  Çok güzel bir makale olmuş elinize yüreğinize sağlık. Müsadeniz olursa birşeyler eklemek istiyorum.
  Yeni güncellemeler ile Goodle Plusun değeri inanılmaz artmış… Daha önce kullanmıyordum google plus ama son zamanlarda bahsediliyor diye bir kullanayım dedim. Ve kullandım ama o kadar şaşırdım ki!!! Backlink—>>> Rank değeri 48 bunu gördüğümde gözlerime inanamadım.

  Google gruptan bazı makaleler ogudum Martin Geogrea Hearth(İsmini yanlış hatırlıyorsam af ola)
  Bir makalesinde daha bunu 2010 da söylemiş kimse ciddiye almamıştı… Mutlaka ama mutlaka bir Google Plus Sayfanız olsun…

  Cevapla
 2. anaokulu malzemeleri says:

  Herşey çok açıklayıcı olmuş teşekkürler ama ben şunu öğrenmek istiyorum.
  Sitemizin url yapısını

  www. site olarakmı yoksa
  http:// site olarakmı yapmamız daha doğru?

  Bu ikisi arasındaki farkı ve eksileri artılarını yazarsanız sevinirim.

  Cevapla
  1. admin says:

   Bana göre ikisi de gözümde aynı, ben WWW li olarak kullanmayı tercih ediyorum, gözüme daha bir hoş görünüyor. İkisi arasındaki tek fark WWW aslında bir subdomaindir. SEO çalışmalarını engelleyecek bir durum söz konusu değildir. Ayrıca Google Webmaser Tools aracılığı ile de kullanmak istediğiniz şekli ayarlayabilirsiniz. İstediğiniz şekilde kullanabilirsiniz, hiç bir sakıncası yoktur.

   Cevapla
  2. tercüme büroları says:

   Admine katılıyorum iki şekilde de kullanılabilir ama bende www tercih ediyorum sebebi belki de alışkanlıktır bilmiyorum 😀

   Cevapla
 3. Semrehberi says:

  Sayın adminim son zamanlarda seo için danışmanlık işi yapan tonlarca kişi türedi ve bu iş gerçekten eskiye göre daha zor olmaya başladı, özellikle google’ın algoritma değiştirmesi ve sürekli güncelleme yapması ile birlikte arama sonuçlarında sürekli dalgalanmalar oluyor..

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.